Hakkımızda

                                            ÖZGÜR RADYO FM 105.1

                                                                                       "Özgürlüğün Sesi"

 

     Özgür Radyo Ekim 2000 tarihinde Dr.Muharrem Köse tarafından sevgi ve dostluk duygularını güçlendirmek , özgür düşünce ortamını geliştirmek , Anadolu coğrafyasının farklılıklarını ve güzelliklerini yansıtmak amacıyla yayın hayatına başlamıştır.

 

           Özgür Radyo'da türkülerin ayrı bir yeri vardır.Geleneksel halk müziği ve halk müziğinde çağdaş yorumlar müzik programlarımızda önemli bir ağırlığa sahiptir.

Bunun yanında diğer müzik türlerine de günün farklı saatlerinde radyomuzda yer verilmektedir.

  Dünyadan haberler , ulusal haberler , bölge haberleri , haber-yorum programları , kültür-sanat  etkinliklerinin duyuruları ve haberleri , tartışma programları , sohbet programları , yarışma programları ve Türkü ağırlıklı müzik programları Özgür Radyo'da ana program çatısını oluşturmaktadır.

        Özgür Radyo ulusal markaların yanında Bölgenin ekonomik yaşamına katkı sağlamak amacıyla bölgesel ölçekte üretim ve satış yapan , hizmet yürüten işletmelerin tüketiciye ulaşmasında verimli bir araç olmaktadır.

Özgür Radyo doğru ve düzgün Türkçe ile soumlu yayıncılık anlayışını benimsemiş bir yayın kuruluşudur.

Ankara ve çevresine FM bandı 105.1 frekansından yayın yapan radyomuz , internet üzerinden de dinlenmektedir.

Bir yandan programlarını zenginleştiren , yayın alanını genişleten radyomuz ,dinleyicileri ile yakın bir bağ oluşturmayı ve yeni dinleyici kitleleri ile buluşarak sürekli büyümeyi hedefleyen bir yayın kuruluşudur.

 

Türkülerin yeniden ve sürekli yankılanarak yaygınlaşması , halk kültürünün gelecek nesilllere aktarılması Özgür Radyonun en önemli kıvancı olmaktadır.

 

 

16 Haziran 2019 Tarihinden İtibaren 105.1 Frekansından Yayın Yapmaktadır.